Niniejszy regulamin stosuje się do usług związanych z usługą informatyczną zawieraną poprzez stronę internetową.
Stosowane w regulaminie definicje:
Sprzedawca, Usługodawca – właściciel witryny internetowej z ofertą wykonania usługi informatycznej. Wykonawca usługi.
Klient – osoba która składa zamówienie za pośrednictwem witryny internetowej.
Usługa - dostępna na witrynie internetowej usługa, będąca przedmiotem umowy wykonania usługi informatycznej.
Zamówienie – oświadczenie woli Klienta, złożone za pośrednictwem strony internetowej, określające rodzaj i ilość Usług, wartość usługi, oraz dane Klienta
Dane kontaktowe
I. Postanowienia Ogólne
1. Serwis prowadzi sprzedaż usług, które związane są z linkowaniem stron internetowych.
Usługi świadczone drogą elektroniczną przez Usługodawcę polegają na:
- umożliwieniu zawarcia umowy poprzez zakup wybranej usługi przez Klienta, po zatwierdzeniu możliwości wykonania usługi przez usługodawcę.
2. Wysłanie formularza zamówieniowego jest tożsame z zapoznaniem się przez Usługobiorcę z treścią niniejszego Regulaminu oraz jego akceptacją. Akceptując Regulamin, Usługobiorca deklaruje, że jest osobą fizyczną, osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, osobą prawną lub jednostką organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej oraz, że posiada pełną zdolność do czynności prawnych.
3. Aby korzystać z funkcji dostępnych w serwisie wymagane jest posiadania komputera lub innego urządzenia np. telefonu komórkowego, tabletu podłączonego do Internetu oraz wyposażonego w przeglądarkę stron www.
4. Funkcje udostępnione w serwisie nie mogą być wykorzystywane do celów sprzecznych z prawem.
5. Usługodawca nie prowadzi działalności reklamowej w internecie, jedynie usługi informatyczne związane z linkowaniem oraz pozycjonowaniem stron www. W związku z tym nie ponosi odpowiedzialności za umieszczane treści przesłane przez klienta.
II. Składanie zamówienia
1. Zamówienie można składać za pomocą funkcji wypełnienia formularza oraz wysłania go. Następnie po akceptacji przez usługodawcę propozycji klienta, wykonanie usługi odbywa się w wyznaczonym terminie po otrzymaniu zapłaty i niezbędnych informacji, danych i materiałów tekstowych potrzebnych do wykonania usługi od klienta.
2. Usługodawca może odmówić wykonania usługi jeśli dostarczone przez klienta informacje i dane i materiały tekstowe są niewystarczające do wykonania usługi o czym usługodawca powiadomi klienta oraz zwróci wpłacone pieniądze.
3. Jeśli Kupujący będący przedsiębiorcą chce otrzymać fakturę (zwolnioną z VAT) podaje nazwę, pod którą prowadzą działalność oraz NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej). W innym przypadku do każdej transakcji usługodawca wystawi paragon fiskalny który zostanie wysłany w formie skanu email klientowi.
4. W związku z tym że usługodawca nie jest płatnikiem VAT może wystawić jedynie Fakturę zwolnioną z VAT.
5. Zamówienie usługi w można składać 24 godziny na dobę przez cały rok z wyjątkiem sytuacji, w której serwis nie będzie dostępny z powodów technicznych.
6. Wszelkie zmiany zamówienia mogą być konsultowane poprzez wiadomość e-mail lub telefonicznie
7. Nie przyjmujemy zleceń dla stron o tematyce zakazanej przez polskie prawo. Nie przyjmujemy zleceń dla stron internetowych których pozycjonowanie (reklamowanie) zabronione jest przez polskie prawo lub dla reklamy których określone zostały przez polskie prawo ograniczenia, lub specjalne wymagania informacyjne.
III. Płatności
1.
Płatność następuje po zatwierdzeniu przez usługodawcę otrzymanych informacji, danych i materiałów tekstowych potrzebnych do wykonania usługi od klienta. Klient wpłaca określona kwotę na rachunek bankowy usługodawcy.
IV. Realizacja zamówienia
1. Potwierdzenie przyjęcia do realizacji zamówienia zostanie przesłane Usługobiorcy w formie wiadomości e-mail.
2 Realizacja i dostawa Usług odbywa się w formie wiadomości e-mail na wskazany przez Usługobiorcę adres e-mail podany podczas składania zamówienia.
3. Czas realizacji zamówień określony jest w opisach usług dostępnych na stronie internetowej usługodawcy, może być on jednak modyfikowany i odpowiednio dostosowany zgodnie z ustaleniami z Klientem.
4. Klient ma możliwość ustalenia nowego czasu realizacji usługi uzgadniając go ze Sprzedawcą poprzez formularz kontaktowy dostępny w sklepie, wiadomość e-mail, wiadomość dołączoną do zamówienia lub telefonicznie.
5. Raporty z realizacji zlecenia dostarczane są poprzez wiadomość e-mail. Klient nie ponosi kosztów dostarczania treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym.
6. Z racji tego, że usługa raportowana jest poprzez e-mail nie jest ograniczona obszarem dostawy.
7. Dodane publikacje na domenach, nie będą usuwane przez usługodawcę, jednakże może się zdarzyć że mogą one zostać usunięte przez właścicieli domen gdzie zostały umieszczone na co usługodawca nie ma wpływu. Kupujący usługę potwierdza że zdaje sobie sprawę z tego że umieszczone wpisy mogą zostać usunięte.
8. Nie gwarantujemy pozycji, z zasady nie możemy zagwarantować czegoś co nie jest w pełni zależne od nas.
9. Nie gwarantujemy bezpieczeństwa linkowania. Kupujący powinien mieć świadomość tego, że pozycjonowanie jako wpływanie na wyniki wyszukiwania Google jest niezgodne z jego wytycznymi i może skutkować karami. Nigdy nie mamy też pewności jakie działania podejmował, podejmuje i zamierza podejmować właściciel strony internetowej.
10. Teksty stosowane w publikacjach nie mają charakteru reklamowego, wpisy mają służyć do wpływania na wyniki wyszukiwania, nie są pisane typowo pod użytkownika. Usługodawca nie tworzy żadnych tekstów reklamowych. Kupujący usługę ma obowiązek przygotowania i przesłania własnych tekstów które zostaną przez nas dodane (mogą zostać zredagowane za pomocą synonymizacji) w ramach wybranej i opłaconej usługi.
V. Dane osobowe i RODO
Składając zamówienie podajesz swoje dane – adres strony, email ewentualnie numer telefonu. W przypadku przedsiębiorcy dane firmowe niezbędne do wystawienia faktury. Mogą one zostać wykorzystane do realizacji złożonego zamówienia, kontaktu w sprawie zamówienia, wystawienia rachunku lub faktury. Źródłem danych jest osoba składająca zamówienie.
Dane te są przetwarzane tylko w celu wykonania usługi oraz wystawienia Faktury.
VI. Opis procedury reklamacyjnej
Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy przykładowo na adres linkiseo@op.pl.
Prosimy aby reklamacja zawierała takie informacje jak:
- imię, nazwisko, nazwę firmy, adres e-mail Kupującego,
- przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,
- okoliczności uzasadniające reklamację.
Usługodawca w ciągu 14 (czternaście) dni ustosunkuje się do reklamacji usługi zgłoszonej przez Klienta i powiadomi go o sposobie dalszego postępowania. Usługodawca postara się rozpatrzyć reklamację jak najszybciej. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail.
Klient może zgłosić Sprzedawcy reklamację również w związku z korzystaniem z usług nieodpłatnych świadczonych drogą elektroniczną przez Sprzedawcę. Reklamacja może być złożona w formie elektronicznej i przesłana na adres elektroniczny Sprzedawcy lub w formie pisemnej przesłana na adres Sprzedawcy. W zgłoszeniu reklamacyjnym Klient winien zawrzeć swoje dane kontaktowe oraz opis zaistniałego problemu. Sprzedawca niezwłocznie, lecz nie później niż w terminie 14 (czternaście) dni rozpatruje reklamacje i udziela odpowiedzi na adres poczty elektronicznej Klienta, podany w zgłoszeniu reklamacji.
VII. Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń
1. Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Łodzi. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.
2. Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: ec.europa.eu/consumers/odr/
VIII. Odstąpienie od umowy
W terminie 14 dni od zawarcia umowy Użytkownik może od niej odstąpić bez podania przyczyn. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. W razie skutecznego odstąpienia od Umowy usługi umowa jest uważana za niezawartą. Usługodawca zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności za daną usługę niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Konsument nie ponosi kosztów odstąpienia od umowy.
Aby odstąpić od umowy, można przykładowo złożyć usługodawcy oświadczenie, na adres e-mail: linkiseo@op.pl. Kupujący może skorzystać z przykładu odstąpienia od umowy, podanego poniżej. W przypadku odstąpienia od umowy nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami dla Kupującego.
Przykład oświadczenia o odstąpieniu od umowy:
Ja [imię, nazwisko kupującego] niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy zakupu następujących usług: [nazwy kupionych usług].
Data zawarcia umowy to [data]
Imię i nazwisko: [imię i nazwisko kupującego]
IX. Brak możliwości odstąpienia od umowy
1. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Kupującemu (konsumentowi) w odniesieniu do umów:
- w których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,
- o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy,
- o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy,
- w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.
2. Po pełnej realizacji usługi przez przedsiębiorcę prawo odstąpienia od umowy Kupującemu (konsumentowi) nie przysługuje.
3. Ze względu na indywidualny charakter wykonania usługi oraz poświęcony czas przez wykonującego usługę, kupujący wyraża zgodę że po spełnieniu świadczenia przez usługodawcę utraci prawo do odstąpienia od umowy.
X. Postanowienia końcowe
Akceptując regulamin Klient wyraża zgodę na udzielenie mu informacji zawartych w regulaminie w wiadomości e-mail przesyłanej na adres podany w zamówieniu lub inny adres e-mail wskazany przez Klienta. Informacje mogą zostać przesłane w osobnej wiadomości lub dołączone do potwierdzenia przyjęcia zamówienia.
W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.